Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Картоплю виростили методом аєропоніки

В «Інституті здоров’я рослин» компанії «Укравіт» виростили перші рослини картоплі методом аєропоніки. Цей метод дозволяє значно економити ресурси: воду, ЗЗР, грунт тощо. 

Про це повідомила пресслужба інституту.

Для аеропоніки в дослідженні використовується живильний розчин, до складу якого входять 3 компоненти, 3 мікродобрива, які для кожної культури підбираються в різних пропорціях.

Аеропонний метод являє собою систему замкнутого типу. У аеропонной установці Cyber ​​Grow циркулює вода, яка для такої технології є головним ресурсом. І в той же час вона економиться на 90% в порівнянні зі споживанням рослинами, що вирощуються в грунті. 80-літрового бака води для 60 кущів томатів вистачає на 2 тижні. Завдяки циркуляції робочого розчину в замкнутій системі економиться не тільки вода, але і використовувані добрива. Самих добрив потрібно 15-17 мл на 10 л води.

«Рослини картоплі раннього сорту Кіранда ми вирішили виростити в якості експерименту, – розповів керівник агробіологічної лабораторії Інституту Володимир Конограй. – Сорт обирали з огляду на строки отримання врожаю, а також швидкість проведення досліду. Аби забезпечити культурі оптимальне живлення, наші фахівці спеціально розробили для рослини добрива, в які входять усі необхідні їй для повноцінного росту та розвитку елементи. Надалі плануємо експериментувати і з іншими сортами та культурами. Сподіваємося, що дуже скоро цей метод вирощування приживеться й в Україні, і що наші добрива допоможуть українським аграріям, і не тільки, отримувати щедрі та безпечні врожаї улюбленого овоча».

Читайте також:Спека зробить недоцільним вирощування картоплі, – агрометеоролог