Овочі-Ягоди-Сад

Картоплярі наполягають на припиненні реекспорту російської картоплі

Представники Української асоціації виробників картоплі (УАВК) зустрілися і в.о. міністра агрополітики Ольгою Трофімцевою, головним фітосанітарним інспектором України Андрієм Челомбітком та поінформували про реекспорт російської картоплі через Білорусь.

Про це повідомляється на офіційному сайті УАВК.

«Поблизу білоруського кордону з вантажівок/рефів реекспортована російська картопля перевантажується в мікравтобуси. Із заниженням сплати або взагалі без сплати мита міктоавтобуси з контрабандою заходять на територію України… Реекспортована з Росії насіннєва картопля під видом звичайної товарної вже торгується на внутрішньому ринку України. Весною вона буде висаджена на ділянках домогосподарств. Про просторову ізоляцію навколо професійних господарств, що є запорукою вирощування якісної та безпечної продукції, доведеться забути», – зазначається в зверненні УАВК.

За інформацію директора ТОВ “Агріко Україна” Миколи Гордійчука, під видом товарної картоплі в Україну завозиться і насіннєва, що з огляду на лібералізацію відносин України та Білорусі майже не перевіряється на кордоні. Посаджена в землю неякісна, несертифікована російська картопля призведе до появи на українських полях всіх відомих і невідомих нам доі карантинних організмів.

У ході зустрічі було досягнуто домовленості,що Мінагрополітики вивчить можливість запровадження до країн ЄАЕС дзеркальних заходів, зокрема поставок в Україну картоплі, що вирощується на ділянках вільних від карантинних організмів. Держспоживслужба посилить контроль на внутрішньому ринку. Будь-якій фізичній особі достатньо надати в місцеве відділення Держспоживслужби інформацію, що були свідками реалізації картоплі іноземного походження, яку реально використати для садіння. Цього достатньо для притягнення контрабандистів до адміністративної відповідальності.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!