Овочі-Ягоди-Сад

Інсектициди проти білокрилки застосовують двома методами

Проти білокрилки розсаду капусти поливають системними препаратами, що містять, наприклад, імідаклоприд чи тіаметоксам, або обприскують розсаду після висаджування на ділянці препаратами, що містять флонікамід або спіротетрамат.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Видання нагадує, що після 2000 року у Великій Британії спостерігалася стійкість білокрилки капустяної до піретроїдів, переважно до лямбда-цигалотрину та меншою мірою до дельтаметрину, циперметрину і біфентрину. 

«Нині для боротьби з білокрилкою капустяною рекомендовано використовувати в схемах захисту препарат Мовенто 100 SC (спіротетрамат) у дозуванні 0,75 л/га у вигляді обприскування, максимально до двох разів на сезон з інтервалом не менше 14 днів», – зазначається у статті.

Наголошується, що вік рослини визначає інтенсивність появи шкідників. Найбільш чутливі рослини на стадії 6 справжніх листків, що відповідає 6-тижневому саджанцю рослин капустяних, а 12-тижневі та старші рослини мають найвищу стійкість. 

«Тому хімічну боротьбу слід починати одразу після висаджування розсади в поле, бажано до 5–7- го тижня росту рослин», – радить видання.

Читайте також: Держпродспоживслужба надала рекомендації щодо боротьби з білокрилкою