Овочі-Ягоди-Сад

Тривалі морози можуть стримати навалу білокрилки

Тривалі морози можуть стримати навалу білокрилки

Минулого року в Сумській та Волинській областях 100% посівів капусти були уражені білокрилкою. В Степу вона заселяла 10-45% обстежених площ, на Поліссі – 15-80%.

Стримати шкідника наступного сезону можуть тривалі морози, промерзання місць зимівлі та зливові опади упродовж вегетації.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Білокрилки продовжили експансію на промислових посадках в 13 областях (переважно західних і північних). Погодні умови сприяли масовому розмноженню та поширенню шкідника, насамперед на капусті», – зазначає в статті Ксенія Баннікова, кандидатка сільськогосподарських наук.

Вона додає, що в Степу, зокрема в Кіровоградській, Одеській областях, заселеними були 10–45% обстежених площ та 8–17, максимально –– 45% рослин з чисельністю 30–90 екз. на рослину. На Поліссі та в Лісостепу білокрилка заселяла 15–80, максимум –– 100% (Волинська, Сумська обл.) посівів капусти усіх термінів достигання. 

«Чисельність шкідника була дещо меншою за минулорічну, – зазначає дослідниця. – Водночас дорослі метелики адаптувалися до кліматичних умов України, добре перезимовують у затишних місцях. За теплої та спекотної погоди упродовж вегетації розвиток і шкідливість можуть мати масовий характер. Стримувальними факторами можуть стати: зливові опади упродовж вегетації, тривалі (більше декади поспіль) морози (промерзання місць зимівлі та ґрунту з незначним сніговим покривом)».

Читайте також: Інсектициди проти білокрилки застосовують двома методами