Овочі-Ягоди-Сад

Держпродспоживслужба надала рекомендації щодо боротьби з білокрилкою

На плантаціях капусти в Черкаській області фахівці управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби області виявили пошкодження рослин білокрилкою.

Про це повідомляє Головне управління Дерпродспоживслужби в Черкаській області.

Для регулювання чисельності білокрилки на овочевих культурах велике значення мають систематичні спостереження. Обприскування рослин треба починати при появі первинних вогнищ шкідника, використовуючи інсектициди в певному чергуванні (білокрилка має здатність вироблення стійкості до отрутохімікатів). Жоден препарат не знищить її відразу. Необхідно дотримуватися норми витрати препарату й строків останньої обробки до збирання врожаю. 

Згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», для обмеження чисельності білокрилки рекомендують:

  • біопрепарат  Натургард, в.р, 0,3-1,0 л/га; 
  • інсектициди: актару 240 SC,к.с, воліам флексі 300 SC,KC, децис профі 25,WG, децис f-люкс 25 ЕС КЕ, енжіо 247 SC.к.с, конфідор 200  SL, РК, моспілан ВП, конфідор Максі, в.г, актуал, КЕ, апплауд, з.п, актеллік, к.е,  верімарк, к.с, когінор 200 SL, РК, ампліго, проклейм та інші;
  • в умовах закритого грунту ефективним є застосування  біологічного методу захисту рослин: паразита енкарзії, хижака макролофуса, грибних біопрепаратів.

Обробки пестицидами слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранкові та вечірні години. Не менше як за дві доби про час та місце проведення обробок необхідно обов’язково попереджувати місцеву владу, населення, а, зокрема, пасічників.

Нагадаємо, на Прикарпатті попередили про загрозу поширення білокрилки.