Овочі-Ягоди-Сад

Імпортні цибуля, морква та буряк дешевші вітчизняних

Імпортні цибуля, морква та буряк дешевші вітчизняних

Останні кілька тижнів активізувався імпорт овочів борщового набору: цибулі, моркви та буряка з Нідерландів та Польщі. Імпортні овочі на 1,5-2 грн/кг дешевші вітчизняних.

Про це в своїй колонці на AgroTimes повідомив Ярослав Альохін, керівник відділу маркетингу гуртового ринку «Шувар», що у Львові.

«Білоголову капусту сьогодні пропонують по 19-22 грн/кг, залежно від розміру і якості, морква коштує – 15-17 грн/кг, цибуля – 14-16 грн/кг, – зауважив експерт. – На ринку впродовж останніх кількох тижнів бачимо активізацію імпорту цибулі, моркви та буряку із Нідерландів та Польщі. Вартість імпортної продукції, в середньому є на 1,5-2 грн нижчою від вітчизняної».

Він додав, що на ринку є невеликі обсяги вітчизняної цибулі, тому, скоріше всього, її імпорт може надалі зростати. Тоді як поставки продукції із Херсону залишаються під великим питанням. 

«Невідомо, який врожай зберуть фермери Заходу України та наскільки гостро ми відчуємо нестачу продукції із Півдня. Якщо вітчизняна продукція дорожчатиме через зниження пропозиції на ринку, то, звісно, це створить ще більш сприятливі умови для імпорту. Думаю, як результат – нам слід очікувати суттєвого розширення виробничих площ на Заході України», – спрогнозував Ярослав Альохін.

Читайте також: Одеський фермер скоротив посіви салатів, збільшив – борщових овочів