Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Хороші вина роблять тільки на 45-й широті, де розташовані Бордо, П’ємонт і Криничне, – Плачков

Хороші вина роблять тільки на 45-й широті, де розташовані Бордо, П’ємонт і Криничне, – Плачков

Ексміністр енергетики, та ексголова Одеської облдержадміністрації, а тепер відомий винороб Іван Плачков вважає, що виноградники добре ростуть, і хороші вина роблять тільки на 45-й широті, де розташовані Бордо, П’ємонт і село Криничне Одеської області, де заснована його виноробня «Колоніст».

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«У природі все усереднюється, – сказав у інтерв’ю Іван Плачков. – Тому виноградники добре ростуть, і хороші вина роблять тільки на 45-й широті. Наприклад, у Греції прекрасний клімат, але ви чули, щоб там робили великі вина? Ні, тому що вона південніше. А на 45-й широті розташовані Бордо, П’ємонт і Криничне. На цій широті в серпні-вересні великі перепади температур: вночі плюс 16, вдень — плюс 32. Ця умова сприяє тому, що цукор підвищується, а кислотність зберігається».

Він також розповів, що морози особливо не шкодять його винограднику. 

«Торік деякі бруньки підмерзли, але, знову ж таки, наш теруар такий, що небезпеки замерзання немає. Тим більше цього року було багато снігу. Коли виноград розпуститься, почнеться цвітіння, дай Боже, щоб не було заморозків до 15 травня».

Читайте також: Продаж землі дасть поштовх виноградарству і виноробству, – Іван Плачков