Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Продаж землі дасть поштовх виноградарству і виноробству, – Іван Плачков

Продаж землі дасть поштовх виноградарству і виноробству, – Іван Плачков

Ексміністр енергетики, та ексголова Одеської облдержадміністрації, а тепер відомий винороб Іван Плачков вважає, що українське виноробство врятує перехід від індустріальних вин до підприємств середнього обсягу із підвищенням якості продукції. А також приватизація землі під виноградниками.

Про це він розповів у інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи».  

«Ми повинні переходити від індустріальних вин, яких зазвичай виробляється десятки і сотні мільйонів пляшок, – до підприємств середнього обсягу. Я вважаю, від 10 тис. до 500 тис. пляшок. Таких підприємств має бути багато. За цих умов вони зможуть забезпечити відповідну якість, і буде конкуренція на ринку, яка теж стимулюватиме підвищення якості», – сказав Іван Плачков.

Питання власності на землю – ще один фактор виходу з кризи.

«На сьогоднішній день всі виноградники саджають на орендних землях або на землях держрезерву, – зауважив винороб. – Якщо земля тобі не належить, ти не будеш садити багаторічні насадження на тривалий термін – а виноградник починає давати дуже якісний виноград у віці десь з 30 до 70 років. Тому, як тільки почнеться приватизація землі, і громадяни України зможуть купувати вже влітку цього року землю у власність, я думаю, буде серйозний поштовх до розвитку як розплідників, так і виноградарства, і виноробства в цілому».
На думку Івана Плачкова, коли господар підприємства посадить виноградник на своїй землі, яка буде передаватися у спадок, тоді ставлення і до виноградників, і до виноробства у людей буде зовсім іншим.

Читайте також: Міністр пообіцяв підтримати виноградарство та виноробство