Овочі-Ягоди-Сад

Хмельницькі горіхівники вирощують буковинські сорти

Хмельницькі горіхівники вирощують буковинські сорти
Горіх Легінь Волоський Придністровської дослідної станції садівництва

На Хмельниччині садівники успішно вирощують буковинські сорти волоського горіха, свого часу знайдені в місцевих домогосподарствах.

Про це в публікації в журналі «Садівництво по-українськи» розповів  Владислав Бігун, власник розсадника «Лезневські саджанці» з Хмельницької області. 

Експерт каже, що буковинські сорти горіха добре дослідили й налагодили розмноження місцеві селекціонери. Ці сорти можна вирощувати на територіях із подібним кліматом, щоправда, таких в Україні небагато. У місцевостях, що розташовані від Буковини в північно-східному напрямку — сильніші морози, у південно-східному — сильні посухи. На захід і північ від Буковини більшає вологи, а сонячних днів, зокрема й улітку, меншає, відповідно, падає й сума активних температур. 

Навіть, у північних районах Хмельницької області сума активних температур уже може інколи опускатись нижче за 2700 °C, тому волоський горіх тут не у фаворі. Навіть за часів СРСР тутешні заготівельні контори не виконували план із горіха та їхали за ним південніше, у напрямку Чернівців.

Читайте також: Французькі та молдавські сорти горіха масово вимерзли в Україні