Овочі-Ягоди-Сад

Херсонські фермери навесні сіяли солодку кукурудзу щотижня

Херсонські фермери навесні сіяли солодку кукурудзу щотижня

Перші партії солодку кукурудзи херсонські фермери від початку квітня сіяли кожні 7 днів, тоді як влітку, в період низьких цін – лише через 2-4 тижні.

Про це повідомляє журнал «Плантатор»

Рання кукурудза лише розсадна, насіння висівають у касети й розміщують в опалюваних теплицях.

Насіння на розсаду висівають у перших числах квітня, адже після появи сходів рослини мають залишатися в касетах не довше 15–20 днів. Якщо розсада переростає, потім рослина формується не така міцна, потенціал для формування гарного качана теж зменшується.

Ранню розсаду висаджують у відкритий ґрунт у 20-х числах квітня за принципом термосу: на ґрунт укладають прозору мульчувальну плівку, в отвори в ній висаджують рослини, встановлюють дуги і їх теж накривають плівкою. Далі орієнтуються на погоду. Якщо весна тепла, то від середини травня дуги вже не встановлюють і плівкою рослини не накривають, але прозору мульчувальну плівку застосовують і далі для створення кращих умов для кореневої системи. І лише з початку червня проводять прямий посів насіння солодкої кукурудзи у ґрунт.

Фермери вирощують кукурудзу на крапельному зрошенні. Але гербіцидів не використовують, вважаючи, що вони загальмовують розвиток основної культури і можуть бути причиною зменшення ваги й розміру качанів. 

Читайте також: Солодка кукурудза під плівкою дає до трьох урожаїв на рік