Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Горизонтальна шпалера дає винограду врожайність та якість

Через збільшення площі фотосинтезу збільшується урожайність винограду, затінені листям ягоди не отримують сонячних опіків, зменшується розвиток грибних хвороб та забур’яненість виноградника.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«Перевагами горизонтальної шпалери є висока продуктивність насаджень завдяки створенню сприятливих умов для функціонування асиміляційного апарату рослин, захист грон винограду від сонячних опіків внаслідок затінення листками, зменшення розвитку грибних хвороб та пригнічення росту бур’янів під покровом рослин, економія посадкового матеріалу», – зазначає у статті Олексій Олефір, кандидат сільськогосподарських наук з Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова» у співавторстві з Миколою Артюхом, кандидатом сільськогосподарських наук та Натілією Сівак.

Учені відзначають, що крім того, нагромадження кущами винограду значного обсягу багаторічної деревини за їх вирощування на горизонтальній шпалері позитивно впливає на закладання суцвіть та підвищення коефіцієнта плодоношення пагонів. Проте вони згадують і про вади такої системи ведення винограду.
«Встановлення на винограднику горизонтальної шпалери значно збільшує кошторис, а розміщення зони плодоношення на значній висоті потребує додаткових витрат із догляду за насадженнями, – пишуть вони. – До того ж такі насадження мають пізній строк вступу в плодоношення. Треба звернути увагу на те, що опори для горизонтальної системи повинні витримувати навантаження листкової маси й урожаю з урахуванням сили вітру». 

У підсумку автори прогнозують розвиток системи вирощування винограду на горизонтальних шпалерах в Україні.

Читайте також: Столовий виноград краще вирощувати на арочних шпалерах

Журнали