Овочі-Ягоди-Сад

Франція припиняє імпорт фруктів і овочів, оброблених тіаклопридом

Франція припиняє імпорт фруктів і овочів, оброблених тіаклопридом

Франція припинила імпорт свіжих фруктів і овочів, оброблених тіаклопридом. Це рішення, оголошене міністерством сільського господарства Франції, накладає тимчасову заборону на 1 рік на такий імпорт до ширших захисних заходів з боку Європейського Союзу. Заборона спрямована на продукцію, оброблену інсектицидом, забороненим у Франції з вересня 2018 року та в ЄС з лютого 2021 року, незважаючи на його продовження використання в усьому світі.

Про це повідомляє FreshPlaza.

Пояснюється, що заборона прийнята на тлі гучних протестів французьких фермерів, які виступають проти напливу дешевшого, обробленого пестицидами імпорту, викликів місцевого законодавства та зростання витрат на виробництво. Це оголошення передує запланованим дебатам між президентом Макроном і зацікавленими сторонами в сільському господарстві, спрямованих на придушення невдоволення, яке спричинило блокування тракторами французьких доріг. 

Європейське агентство з безпеки харчових продуктів класифікує тіаклоприд як канцероген категорії 2, підкреслюючи його значний ризик для здоров’я.

Читайте також: Протести у Франції не підвищують ціни на овочі в ЄС