Овочі-Ягоди-Сад

Виноград висотою понад 70 см на горизонтальній шпалері краще захищений від заморозків

Виноград висотою понад 70 см на горизонтальній шпалері краще захищений від заморозків

Ведення пагонів виноградного куща плодоносного віку на горизонтальній шпалері має високий ризик пошкодження заморозками, якщо висота штамбу нижче 70 см.

Про це розповів Андрій Штірбу, завідувач відділу виноградарства Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» під час вебінару «Формування виноградного куща».

«Коли пізній розвиток кущів, то верхні частини повністю змикаються листками і сонце не падає на землю, а поглинається листками. При такому формуванні різниця в температурі особливо відчувається в зимовий та весняний період. Вона може досягати 5°C та більше. Тому формування має бути не нижче 70 см, тоді ґрунтові заморозки уже не сильно впливають на кущ», – зазначає фахівець.

Так, за його словами, підвищувати висоту потрібно відповідно до своєї мети, зокрема, під конкретний сорт, бажаний урожай, враховуючи те, яке ведення пагонів має бути, тощо.

«Ще один перспективний спосіб ведення виноградних пагонів – похиле ведення приросту на шпалері з У-подібним пристосуванням. Такий спосіб відрізняється від попереднього тим, що площа листків набагато більша і потенціал продуктивності таких виноградників вище. Це один із найбільш урожайних способів виноградного приросту. Зигзагоподібним методом створюється листове поле, змикається площа листків і таким чином вона збільшується», – додає Андрій Штірбу.

Читайте також: Заморозки на винограді допомагає переносити високий та глибокий штамб