Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

ФГ «Відродження» висаджує до 2500 слив та черешень на гектар

Фермерське господарство «Відродження», що в Петриківському районі на Дніпропетровщині заклало інтенсивний кісточковий сад за схемою 4 × 1- 1,5 м.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Абрикосу ми плануємо довести до 1660 дерев на гектарі за схемою 4 × 1,5, – розповів Іван Ярмолюк, голова ФГ «Відродження». – Сливи ми розміщуємо на гектар від 1660 — 2500 штук. Черешню ми бачимо 1660–2500 дерев на 1 га. Схема для всіх приблизно однакова — 4 × 1–1,5».

Така щільність насаджень свідчить про серйозний рівень робіт.

«По-перше, багато зусиль треба віддати формуванню крони. І тут застосування сучасних технологій та власного посадкового матеріалу дає можливість мати пристойний врожай вже на другий рік після садіння окрім черешні», – додав керівник господарства.

Він розповів, що «Відродження розмножило похідний підщепний матеріал, який закупили в Інституті садівництва НААН. Частину матеріалу тут вирощують на європейських підщепах. Наприклад, черешню — на Gisela-5 і Gisela -6.

Сорти обирали у співпраці з Мелітопольським інститутом зрошувального садівництва ім. Сидоренка НААН та Бахмутською дослідною станцією розсадництва.

Також у маточнику господарства є й сорти закордонної селекції.

Довідка: ФГ «Відродження» обробляє 300 га землі, з них 200 га на зрошенні. 

Проєкт інтенсивного кісточкового саду ФГ почало з 2020 року, заклавши 25 га. На них господарство вирощує черешню, абрикос, персик, нектарин, сливу європейську та японську.

Читайте також: Новітній розсадник ФГ «Відродження» бачить перспективу в інтенсивному кісточковому саді

Журнали