Овочі-Ягоди-Сад

ФГ «Гадз» у сезоні 2021 року планує ввести механічний збір яблук

ФГ «Гадз» у сезоні 2021 року планує ввести механічний збір яблук

Фермерське господарство «Гадз» (Тернопільска область) спільно із фахівцями компанії «Агростар» розглядає введення у своєму господарстві декілька варіантів механічного збору яблук.

Про це AgroTimes розповів Тарас Мельник, директор по садівництву ФГ «Гадз».

«У нас є 30 га органічного саду, сировина якого здебільшого йде на виробництво дитячого харчування, ми розглядаємо для себе концепцію як зменшити собівартість вирощування такого яблука, і одним з елементів цього є механічний збір», — розповідає пан Мельник.

Також «Гадз» веде переговори з «Агростаром» про закупівлю машин для проріджування зав’язі. Дві компанії плідно співпрацюють вже 5 років. Фермерське господарство в останні роки переглядає технологію догляду в бік збільшення механізації.

«Ми поїздили по Європі і зробили висновок, що значна частина тамтешніх інтенсивних садів формуються контурним обрізчиком, що стимулює досить інтенсивне закладання генеративної деревини на наступний рік», — розповідає директор по садівництву ФГ «Гадз».

Зараз 70% свого інтенсивного саду на підщепі М9 «Гадз» обробляє контурним обрізчиком BMV (Італія) з використанням у подальшому процесі різних технологічних операцій, зокрема інтенсивної роботи з гормонами, регуляторами росту та проріджувачами. Контурнt обрізування, за словами пана Мельника, стимулює збільшення врожаю та дає можливість збільшити кількість дерев на гектар.

До механічного обрізування господарство вирішило перейти ще й через те, що площі його садів вже досить великі. 

«До цього сади формували вручну, але фізична праця з кожним роком дорожчає і плюс стає важче знайти на таку площу достатню кількість працівників, здатних якісно виконувати цю роботу», — додає Мельник.

Читайте також: ФГ «Гадз» випустило яблучні чипси та яблучно-компотну суміш