Овочі-Ягоди-Сад

Фермери просять включити фрукти, овочі та ягоди в перелік швидкопсувних продуктів

Фермери просять включити фрукти, овочі та ягоди в перелік швидкопсувних продуктів

Українська Плодоовочева Асоціація (УПОА), що об`єднує понад 40 українських виробників плодово-ягідно-овочевої продукції звернулася до Кабміну з проханням включити свіжі огірки, томати, яблука, груші та заморожені ягоди до переліку швидкопсувних продуктів.

Про це повідомляється в документі на сайті асоціації.

Зазначається, що Кабмін 24 листопада 2023 р. прийняв постанову № 1239, якою змінив перелік сільськогосподарської продукції, яка має обмежений строк зберігання. 

«Свіжі яблука та груші, свіжий огірок і томат, заморожені ягоди в цей список не потрапили, що автоматично позбавляє українських виробників можливості експортувати вищезазначену продукцію на європейський ринок», – підкреслюють в УПОА. 

Додають, що часто, згідно домовленостей з покупцями є необхідність доставляти товар в терміни 2-3 доби від дати завантаження. Крім того, вищезазначені продукти мають обмежений строк зберігання: огірок – не більше 15 діб, томат – не більше 30 діб, яблука та груші після відкриття сховища – не більше 14 діб, швидкозаморожені фрукти та ягоди – не більше 24 місяців, але з обов’язковим постійним температурним режимом мінус 18-220С.

Для прискореного та безперебійного перетину кордону овочами, фруктами та ягодами в асоціації просять внести свіжі огірки і томати, яблука та груші а також заморожені ягоди до категорії швидкопсувних товарів.

Читайте також: Фрукти, ягоди та інші швидкопсувні продукти можуть експортуватися швидше