Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Фермер відмовився від опалення теплиці і зменшив витрати вдесятеро

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Закарпатський фермер Олександр Балог із вирощування огірків у опалюваних теплицях перейшов на вирощування без опалювання, але на кокосовому субстраті. Отримав ушестеро менші витрати, а меншу вартість більш пізньої продукції компенсував збільшенням валу.


Про це фермер розповів у своїй колонці на AgroTimes.

За словами Олександр Балога, відмовитися від вирощування огірків у поалюваних теплицях його заставили хвороби та шкідники, які з’явилися на 5-й рік вирощування на ґрунті.

Фермер повернувся до вирощування огірків, але  не на ґрунті, а на кокосовому волокні.

«Два роки тому ми збудували плівковий блочний тунель площею 2400 м2 без обігріву. Тепер можу стверджувати напевно: витрати на вирощування огірків у тунелі без обігріву вдесятеро менші, ніж у теплиці з обігрівом», – сказав він.

Огірки в тунелі без обігріву плодоносять із 20-го травня до кінця листопада. У травні ціна огірків набагато нижча, ніж у березні, коли плодоносять огірки в теплицях з обігрівом. Але прибуток у тунелі отримують за рахунок значного валу продукції: урожайність однієї рослини становить 6 кг, на одному квадратному метрі мають 3,5 шт. рослин, тобто в підсумку маємо врожайність 21 кг/кв. м.

Огірки реалізують оптовим покупцям. У травні оптова ціна зеленців становила 18–20 гривень за кіло, у середині липня — 10 грн/кг, пізніше — 4–5 грн/кг. Найвищу ціну –– 30 грн/кг –– отримували за огірки в листопаді.

Читайте також: Визначено найефективніший спосіб формування огірків букетного типу цвітіння

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!