Овочі-Ягоди-Сад

Фермер підрахував рентабельність горіхового саду

За підрахунками фермера-горіхівника Івана Юкала з Вінничини, на 7-8 рік після посадки горіховий сад може давати від 200 до 300 тис. грн з гектара, що в 10 разів більше, ніж одна з найрентабельніших польових культур – соняшник.

Про це він повідомив під час вебінару, організованому UHBDP.

«Я займаюся не тільки горіхами, а й вирощую традиційні сільськогосподарські культури. Для порівняння, одна з найбільш рентабельних культур – соняшник – дає 30 тис. грн/га», – зазначив Іван Юкал.

Плодоношення горіха слід очікувати понад 5 років, однак рентабельність бізнеса сягає 400-500%.

При цьому витрати праці – мінімальні: сім’я з 4 людей, двоє з яких дорослі, може вільно тримати 2 га практично без застосування найманої праці.

Фермер порадив обирати саджанці-сіянці.

«Я вважаю за краще сіянці. Вони більш довговічні, більш морозостійкі і набагато довше цвітуть», — сказав він.

Визначившись зі схемою і сортами, у посадку додають запилювачів. Їх розміщують по діагональної або квадратної схемою – в залежності від рельєфу місцевості і напрямку і сили вітру. Запилювачів можна використовувати три – ранній, середній, пізній, а краще 5.

Нагадаємо, в Україні за минулий рік з’явилося 2 тис. га нових горіхових насаджень, частина з них потрапили під державну програму компенсації вартості саджанців.

За прогнозами Української горіхової асоціації, в 2020 р площа горіхових садів розшириться ще на 2,2 тис га, а валовий збір горіхів досягне 126 тис тонн.

Читайте також: Половина садів, що отримали держпідтримку – горіхові

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!