Овочі-Ягоди-Сад

Фермер скоротив витрати на вирощування броколі на 70-80%

У ФГ «Віталій», що в селі селі Хуторо-Губиниха  Дніпропетровської області завдяки застосуванню мульчувальної плівки, механізації висаджування розсади та догляду зменшили собівартість вирощування на 70-80%.

Про це повідомляє журнал «Плантатор»

«Висаджуємо броколі на мульчувальну плівку, адже вирощування без плівки супроводжується багаторазовими ручними прополюваннями, оскільки гербіциди часто не спрацьовують, – розповів заступник директора ФГ «Віталій» Олексій Гуртовий. – Цього року через рясні дощі навесні ситуація з бур’янами була особливо складною, у нас гербіциди спрацювали погано. Минулого року теж мали неприємну ситуацію, коли придбали гербіцид із простроченим строком дії, тому він просто не спрацював. Добре, що ми броколі вирощуємо на плівці й можемо застосувати механічну обробку міжрядь».

У господарстві планують поступово мінімізувати гербіцидне навантаження й застосовувати лише ґрунтовий гербіцид перед садінням розсади. Завдяки наявному парку техніки тут можуть видаляти до 90% бур’янів механізовано. 

За час вирощування ми зменшили собівартість готової продукції майже на 70–80% за рахунок застосування мульчувальної плівки, технологій обґрунтованого поливу, механізації виробництва завдяки придбанню спеціалізованої техніки.

«Наша розсадосадильна машина дозволяє здійснювати висаджування розсади на площі до 1 га за день, залучаючи при цьому всього 3 робітників замість 12», – уточнив Олексій Гуртовий.

Читайте також: У СФГ «Господар» на Полтавщині хрестоцвітних блішок приманюють редискою