Овочі-Ягоди-Сад

Фермер розповів, чому важливо мати високу гряду для полуниць

Фермер розповів, чому важливо мати високу гряду для полуниць

Приватне підприємство «Деметра Агро», що вирощує полуницю на 15 га в місті Таврійськ на Херсонщині, має гряди висотою 30 см замість звичних 15 см. Це дозволяє отримувати сухі та незабруднені ягоди сортів із довгими квітоніжками та ефективно відводити воду під час злив.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Ми зробили для власних потреб активний шнековий грядоутворювач, за його допомогою формуємо високу гряду, – розповів власник господарства Дмитро Кошеваров. – У нашому регіоні фермери для вирощування суниць садових зазвичай використовуємо плівку шириною 1,2 м. Але погодні умови засвідчили, що гряди висотою 15 см нам замало. Особливо показовим був поточний сезон із частими дощами. Для сортів із короткими квітконіжками така висота може бути достатньою, але для сорту Альба, що має довгі квітконіжки, її не вистачає, ягоди лягають у міжряддя на ґрунт і забруднюються, довше підсихають».

Для того, щоб зробити такі високі гряди, довелося використовувати ширшу за стандартну плівку – шириною 1,4 м, що дозволило зробити гряди висотою 30 см.

Читайте також: Виробник розповів коли найкраще висаджувати полуниці