Овочі-Ягоди-Сад

Експерт спрогнозував урожай та ціну яблук і груш

Експерт спрогнозував урожай та ціну яблук і груш

Через весняні заморозки, які пройшли трьома хвилями по всій території України, окрім Закарпаття, урожай яблук та груш буде на 30% меншим, ніж торік, а ціни на них на 20-40% вищими.

Про це у своїй колонці на AgroTimes написав Василь Бондаровський, керівник компанії Biochem Agro, що входить до EFT Group.

Він наголосив, що після закінчення заморозків садівникам важливо оцінити втрати і зважити, чи варто рятувати залишки. 

«Якщо на дереві залишилося більше 30 яблук або груш чи 2-3 т/га черешні, варто вкластися у їх збереження та якість», – підкреслив консультант. 

Він додав, що цього року буде багато плодів з дефектами через пошкодження морозом: викривлені, з сіткою, оржавленнями, перетяжками. 

«Яблук буде приблизно на 30% менше, ціна на фрукти буде на 20-40% вищою, ніж минулого сезону і перекриє підвищені витрати. Яблуко ранніх сортів коштуватиме від 20 грн/кг, пізніх – від 14-18 грн/кг», – спрогнозував Василь Бондаровський. 

Спеціаліст зауважив, що навіть у найгіршому випадку не варто обмежувати сад у критичних препаратах та боротьбі з критичними проблемами: паршею, плодожеркою, попелицями тощо. 

«Адже сад – багаторічна культура, і нехтування проблемами зараз може позначитися на врожаї та якості через 2 чи 3 роки», – пояснив він.

Наприкінці Василь Бондаровський порадив застосовувати регулятори росту в садах, що мають мало плодів. Адже на таких плантаціях буде сильніший ріст дерев.

Читайте також: Низький урожай та високі ціни на яблука очікуються по всій Європі