Овочі-Ягоди-Сад

Експерт розповів про заморозки на овочах і фруктах і назвав головну проблему сезону

Вадим Дудка, керівник діагностичного центру захисту рослин «Агроанализ», що в Херсонській області, зауважив, що весняні заморозки пошкодили деякі рослини, 

які занадто рано почали вегетувати. На Півдні постраждали озима цибуля, морква, суниця садова під агроволокном, виноград, абрикос, персик і фундук.

Про це він розповів у своїй колонці на AgroTimes.

За даними експерта, на Півдні України озима цибуля підмерзла у декого, але практично немає жодного поля де б загинула повністю (тобто пригальмувався розвиток, але тим не менше жити буде і врожай дасть). Є й поля, де взагалі не було проблем (поблизу від великих водних масивів – наприклад Каховського водосховища). 

Часник на Півдні взагалі не постраждав.

Заморозки зачепили дуже ранню моркву. Але практично всі, хто втратив сходи – пересівають моркву. І таким чином ці площі не зміняться (при тому, що практично вся південна морква взагалі сіється в травні-червні).

Ягідники постраждали сильніше – суниця під агроволокном втратили перші суцвіття дуже у багатьох. Є серйозні пошкодження подекуди і на виноградниках і на абрикосі і персику, але щодо тотального пошкодження квіток мови все ж немає. 

Сильно постраждали квіти фундука.

На півдні, аж до Дніпропетровської області, ні вишня, ні черешня масово не цвітуть, бруньки не пошкоджені.

Але ці заморозки, скоріше за все, не останні.

На думку Вадима Дудки, головна проблема овочівників, ягідників та садівників не в цьому. Занадто суворий карантин не дає змоги організувати збирання ранніх овочів і ягід, звичну їх реалізацію на ринках.

«Якщо карантин не відмінять або не пом’якшать – все буде гнисти на полях», – прогнозує експерт.

Читайте також:Фермер розповів про загрозу заморозків та засухи на овочах

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!