Овочі-Ягоди-Сад

Цвітіння винограду затрималося

Цвітіння винограду затрималося

Через холодну весну цвітіння винограду затрималося, проте прогноз урожаю – хороший, окрім південно-західних регіонів, де вирощуванням ягід займаються переважно любителі та дрібні фермери.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Андрій Гайдай, власник розсадницього господарства «Виноград-Одеса».

«Травень був доволі холодним для нашої місцевості. Вночі плюс 10 — для винограду це дуже низька температура. Така температура «гальмує» кущi, як холодна машина взимку. Винограду треба прогрітися, тож цвітіння цього року трохи затримується, – сказав він. – Та види на врожай не гірші за минулий рік, а за деякими сортами навіть кращі, бо зима була м’яка. Ранньовесняні заморозки південно-західну частину України, на відміну від центрально-східної, не сильно торкнулися. Але там немає великих господарств, переважно приватники, які вирощують столовий виноград для місцевого ринку: Кременчука, Полтави тощо».

За словами Андрія Гайдая, дрібні фермери садять виноградники без проєкту, не орієнтуючись на теруар, роблять це на свій страх і ризик, часто невдало. А великі господарства відштовхуються від історичного місця, природно-кліматичних умов, тому пройшли зиму та весну більш-менш добре.

Читайте також: Виноград на півночі висаджують у затишку