Овочі-Ягоди-Сад

Цього року фермери збудують удвічі більше овочесховищ

Цього року фермери збудують удвічі більше овочесховищ

Торік українські фермери побудували овочесховищ загальною місткістю 20 тис. тонн, а в 2024-му прогнозується будівництво цих споруд загальною місткістю 40 тис. тонн. 

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Олесь Капітанчук, директор ТОВ «Толсма Текнік», що постачає обладнання для зберігання та доробки овочів, розповів, що від початку повномасштабної війни з росією, в Україні було знищено овоче- і картоплесховища потужністю близько 150 тис. тонн. У 2023 році фермери побудували сховища місткістю близько 20 тис. тонн. 

«Станом на лютий поточного року вже надійшли замовлення на будівництво понад 25 тис. тонн, які будуть призначені переважно для зберігання цибулі» , – сказав він.

Директор «Толсма Текнік» спрогнозував, що у 2024 році в Україні можуть бути побудовані сховища для зберігання овочів і картоплі потужністю близько 40 тис. тонн.

Абсолютно всі проєкти будуватимуться за рахунок коштів самих фермерів. Для багатьох із них сезон-2023 був доволі вдалим завдяки високим цінам на овочі, які суттєво вищі, ніж у довоєнний період. Крім того, українське овочівництво орієнтується здебільшого на внутрішній ринок, тож фермери мали гарантований збут, їхня продукція не простоювала в чергах на кордонах, як це відбувалося й досі триває із зерновими культурами, олією, молочними та м’ясними продуктами, пояснив Капітанчук.

Читайте також: У 2024 році овочівники зосередяться на овочесховищах