Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Ціни на яблука залежать і від ціни на банани, а на початку літа – від цін на ягоди

Ціни на яблука залежать і від ціни на банани, а на початку літа – від цін на ягоди

Формування ціни на яблука взимку та ранньою весною також залежить від вартості імпортних фруктів, переважно бананів. А в кінці весни та на початку літа ціни на яблука коригуватимуть суниця садова та черешня.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

На думку Катерини Звєрєвої, директорки з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА), два сезони поспіль із відносно високими цінами на яблуко в Україні призвели до зниження його частки на українському ринку фруктів та зменшення споживання. Одночасно з цим зростає споживання бананів. 

І все ж яблука залишаються одними з основних фруктів, які споживають у зимовий період, наголошує Марія Лакеєва, аналітик асоціації «Ягідництво України». Однак, навіть якщо їх споживання знизиться з травня, коли на ринку почнуть з’являтися сезоні ягоди та фрукти (спочатку суниця садова, а згодом й черешня), все залежатиме від цін на них. 

«Платоспроможність населення, на жаль, не збільшується, а, навпаки, поступово падає. Як приклад, можна навести минулий рік, коли через несприятливі погодні умови старт продажів сезонних фруктів та ягід почався з рекордних цін, що дещо продовжило період активного споживання яблук», — резюмує пані Марія.

Тетяна Гетьман, керівниця департаменту «Маркетинг-Аналітика» гуртового ринку «Шувар» у Львові згадує і зворотню тенденцію.

«У нас були випадки, коли сезон ягід починався у квітні, та це було причиною обвалу ціни на яблуко після періоду суттєвого зростання», — каже Тетяна Гетьман.

Читайте також: Яблука дорожчають, але імпорт не збільшується

Журнали