Овочі-Ягоди-Сад

Ціни на моркву на Херсонщині впали до рівня 2016 року

Ціни на моркву на Херсонщині впали до рівня 2016 року

Ціни на моркву в основному регіоні овочівництва – Херсонській області впали до п’ятирічного мінімуму – 2,5 грн/кг та нижче. Фермер Євген Маркобок із села Приморського  на Херсонщині в коментарі AgroTimes назвав це кризою перевиробництва.

«З усього обсягу за три тижні продав лише 3 тонни – по 2,5 грн/кг, – розповів він. – Це одна з найнижчих цін за останні 5 років. Схожі ціни на моркву та цибулю були в 2016 році.

Причина такої ситуації – перевиробництво. Крім того, що моркви багато насіяли у нас, на півдні, останнім часом додалося фермерів-овочівників і в північній Україні. Через перевиробництво не поспішають закупівельники, ціни тримаються на низькому рівні».

На початку листопада ціни на моркву на львівському гуртовому ринку «Шувар» тримаються на рівні 5-6 грн/кг.  

На гуртовому київському ринку «Столичний» морква продається за ціною 5,5-7 грн/кг. На найбільшому овочевому ринку півдня України «Неждана», розташованому в селі Великі Копані на Херсонщині за кілограм моркви фермери просять 3,5-4 грн.
На ринку «Початок» в Одесі оптова ціна на цей овоч становить 5 грн/кг.

За даними «Шувар. Інфо», станом на 2 листопада найдорожче морква коштувала в 2018 році – 7 грн/кг. Найдешевше – в 2016-му – 2,6 грн/кг. Середньозважена п’ятирічна ціна на цей коренеплід на цю дату складає 4,5 грн/кг.

У столичних мережах супермаркетів ціни на моркву  розподілилися наступним чином: «Ашан» – 4,90 грн/кг, «Метро» – 4,90 грн/кг, «Новус» – 5,39 грн/кг, «Фуршет» – 5,95 грн/кг.

Мита морква в магазинах коштує 17-18 грн/кг.

Читайте також: Морква дешевшає через низький попит