Овочі-Ягоди-Сад

Ціна на українські яблука в 1,5-2 рази нижча за минулорічну

Ціна на українські яблука в 1,5-2 рази нижча за минулорічну

Яблука залишаються найдешевшими фруктами в Україні. При цьому майже весь обсяг пропозиції складається із продукції вітчизняних виробників.

За даними Інформаційно-аналітичного центру «Шувар», 19 серпняі українські виробники пропонують яблука в середньому за ціною 4-6 грн./кг (0,13-0,2 євро). Це в 1,5-2 рази дешевше, ніж цього ж дня минулого року.

«Падіння ціни, у порівнянні з минулим роком, пояснюється досить непоганим врожаєм яблук в Україні цього року та обмеженням щодо експорту через ембарго Росії, ‒ пояснює Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи. – Перерозподілити експорт на інші країни українським виробникам дуже важко через відсутність досвіду та знань щодо вимог потенційних покупців. Крім того, конкуренція на зовнішньому ринку істотно зросла, порівняно з минулим роком, через експансію з боку Польщі, найбільшого виробника яблука в Європі».

Саме збільшення пропозиції на внутрішньому ринку є головною причиною цінової стабільності на тлі підвищеного попиту. Так, з середини липня до сьогодні на майданчику для торгівлі з автомобілів ОРСП «Шувар» реалізовано майже 800 тонн яблук. Це на 40% більше, ніж минулого року», ‒ повідомила Віта Ходновська, категорійний менеджер «Шувару».

За її словами, яблука сортів Слава переможцям» і Гала наразі є найдешевшими. Великим гуртом їх пропонують за ціною 6-9 грн./кг (0,2-0,31 євро). Найдорожчим залишається сорт Лігол ‒ 8-12 грн./кг (0,27-0,41 євро).

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!