Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Овочі - Ягоди - Сад

Через низькі ціни на картоплю вітчизняне сорторозведення занепало, - вчений

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Занепад вітчизняноного виробниництва насінневої картоплі обумовлений низьким рівнем цін на цю продукцію протягом ряда років, коли фермери навіть не викопували бульбу, щоб не збільшувати збитків. І цьогорічні високі ціни навряд чи змінять загальну тенденцію на зменшення виробництва бульби.

Про цеу своїй колонці на AgroTimes розповів провідний науковий співробітник відділу рослинництва Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Леонід Музика.

«В Україні, у тому числі й на Сумщині, раніше існувала розвинена система насінництва картоплі, яка, на жаль, розпалася. Традиційними зонами насінництва картоплі в Сумській області були північні райони: Кролевецький, Ямпільський, Серединобудський, де умови для вирощування другого хліба більш сприятливі. Звідти садивний матеріал постачався в південні та східні регіони України. Звісно, його закуповували й місцеві господарства», – зауважив він.

На думку вченого, через незбалансованість цін на картоплю, її стали вирощувати менше. 

«В окремі роки картопля коштувала 2–3 гривні за кілограм, і виробник не знав, куди її подіти. Тим більше проблема, коли отримуєш високий урожай, а його нема як зберегти. Якщо раніше держава якусь кількість закуповувала, постачання були в південні області, то тепер цього немає. Як наслідок –– у виробників великі втрати. Я знаю фермерів у Сумському районі, які в окремі роки навіть не викопували вирощену ними картоплю. Бо підрахували, що це невигідно: щоб викопати картоплю, людям треба заплатити за день по 250–300 гривень кожному. А ще пальне, амортизація техніки… При цьому ціна продукції була на рівні 2 гривень за кілограм. Багато хто відмовився від вирощування картоплі через такі цінові спади», – навів приклад Леонід Музика.

При відсутності попиту на насіння з боку виробників товарної продукціївідповідно скоротилася й пропозиція.

У дрібних виробників сорти не оновлюються багато років, якість та урожаї знижуються.

Цьогорічне подорожчання картоплі, на думку вченого, навряд чи змінить тенденцію на зменшення площ під картоплею. Адже  для такої вузькоспеціалізованої культури потрібен набір спеціальної техніки: картоплесаджалки, підгортачі, картоплекопалки чи картоплезбиральні комбайни. Придбати таку техніку по кишені лише великим фермерам, кооперативам.

«А отже, в насінництві картоплі істотних зрушень теж не передбачається», – підсумував він.

Читайте також: Наступного року може бути перевиробництво картоплі в Європі

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!