Овочі-Ягоди-Сад

Черешня Самміт стала відомою через великі плоди

Черешня Самміт стала відомою через великі плоди

Сорт черешні Самміт – відносно новий «канадець» має дуже великі та смачні плоди, якими він уже здобув популярності у садівників і споживачів Європи. У сприятливих умовах вони досягають маси у 9–10 г, а за помірного навантаження дерев урожаєм плоди можуть виростати ще більшими.

Про це в огляді сортів черешні для вирощування під накриттям в журналі «Садівництво по-українськи» зазначає Мирослав Сітарек, науковець Інституту садівництва у місті Скерневіце (Польща).

Зазначається, що плоди сорту Самміт мають широку серцеподібну форму й, залежно від ступеня зрілості, забарвлюються у кольори від світло-червоного до темно-червоного. Дерева сильнорослі. Їх ріст енергійніший, ніж у сортів Лапінс, Сильвія, Регіна, Teклован і Хайдеггер. 

Незважаючи на сильний ріст, дерева сорту легкі у формуванні. Конусоподібної форми та близьких до прямих кутів між товстими гілками й провідником кроні надати просто. Ще простіше формувати крони на карликових підщепах P-HL А і GiSelA 5, які забезпечують сорту короткі прирости, зауважує Сітарек. 

Дерева витривалі до дії морозу, їх рідко уражають хвороби кори й деревини, а цвіт досить добре витримує весняні приморозки. Термін збирання врожаю припадає на 5–6-й тиждень після зав’язування, і його не можна подовжувати, бо зібрані в повній стиглості плоди швидко м’якнуть і гірше витримують транспортування.

Читайте також: Названо найякісніший сорт ранньої черешні під накриття