Овочі-Ягоди-Сад

Боротьбу зі шкідниками та хворобами винограду починають навесні

Весняний період важливий для початку захисту, тому що розвивається перше покоління з ослабленим імунітетом. Найефективніші на цей час – неонікотиноїди, бо до піретроїдів шкідник вже виробив резистентність, – радять Людмила Баранець з Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова» та Василь Чебан, менеджер  компанії «Сингента».

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».   

«Виноградарям слід пам’ятати, що видовий склад шкідників та збудників хвороб у кожному ампелоекологічному районі приблизно однаковий, але строки, інтенсивність розвитку та шкідливість значно різняться. Тепла зимова погода та відсутність морозів вплинуло на добре зберігання інфекційного запасу хвороб і шкідників на виноградниках, а внаслідок затяжної осені запас інфекції збільшився», – застерігають автори.
Вони вважають, що раннє фунгіцидне оброблення повинно бути обов’язковим у схемі захисту культури. Адже навесні слід чекати на інтенсивність поширення чорної плямистості та антракнозу. Серед шкідників першими розвиваються брунькові – вони починають пробуджувати й пошкоджувати рослини вже за температури від 5 °С. Тому, якщо оброблення проводитиметься за низьких температур, доцільніше використовувати препарати на основі піретроїдів, оскільки системні інсектициди за таких умов менш ефективні. 

Навіть із настанням холодів ситуація з хворобами та шкідниками вже кардинально не зміниться, бо сильні й тривалі морози більше зашкодили самій культурі, ніж хворобам і шкідникам. 

«Тому весною крім обов’язкового ранньовесняного оброблення («обмивки») кущів, щоб впоратися з високим навантаженням хвороб і шкідників, слід провести оброблення в період появи 2–3 листочків та в період появи та відособлення суцвіть», – радять автори.

Читайте також: Через потепління клімату шкодочинність хвороб винограду зросла в рази