Овочі-Ягоди-Сад

На грант відновлюватимуть знищену росіянами ягідну ферму на Київщині

На грант відновлюватимуть знищену росіянами ягідну ферму на Київщині

Лохинова плантація «Мі-Агро» площею в 6,5 га розташована в Бучанському районі на Київщині. Було посаджено 4 га ягід, підготований матеріал на решту площі. Під час бойових дій усе згоріло. За рахунок державного гранту на розвиток ягідництва фермер Анатолій Соболєв планує повернути втрачене.

Про це повідомляє Мінагрополітики на своїй сторінці у Фейсбук.

«Я в грудні 2021 року вирішив, що буду розширювати свою ділянку. У 2020 році посадив 10 тисяч саджанців лохини на 4 га, хотів їх посадити й на решті землі. Підготував усі матеріали, але, на жаль, усе вщент згоріло, – розповів фермер. – Якраз на моєму полі стояла військова техніка. Друзі казали, щоб кидав це діло, все згоріло, зараз війна, не час. А я відповідав: «Той що, я ж маю стратегію». І тут якраз грантова  програма від уряду вчасно підвернулася, став її учасником. Маю можливість компенсувати втрачене. Орієнтуюся лише на внутрішній ринок. Не біжу за збільшенням площ, а в першу чергу хочу виростити якісну ягоду, щоб і для громади добре було. Розумію, що для когось може зараз і не час такими справами займатися. Але повірте, лякаються ті, хто багато розрахунків роблять, а працюють мало».

Своє підприємство Анатолій Соболєв назвав на честь своїх онуків Мії та Матвійка. Мріє про те, що колись передасть свою справу дітям та онукам.

«У нас така хороша земля, – каже фермер. – Треба працювати на ній та піднімати Україну».

Читайте також: Попри війну закладають нові лохинові плантації