Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Дрібні виробники сильно знижують ціну на лохину на ринку

Незважаючи на високий рівень цін на лохину цього року (середня оптова ціна близько 130-150 грн/кг, $4,7-5,4), дрібні виробники продають продукцію вроздріб за оптовою ціною через бажання швидше продати та відсутність холодильників на ринку. 

Про це повідомляє Agri-gator.

У розпал сезону внутрішній ринок насичений ягідною продукцією від виробників Київської та Житомирської областей. Середня оптова ціна на лохину в Україні коливається в межах 130-150 грн/кг ($4,7-5.4), що на 20-25% вище, ніж за аналогічний період минулого року. Але незважаючи на високу ціну на ягоду в цьому сезоні, деякі виробники зазначають можливий розвиток негативного сценарію.

Зокрема, за словами власника «Blueberry Savenko» Максима Савенка, ринок лохини може повторити долю малини, якщо виробники не навчаться реалізовувати свою продукцію. 

«Я живу поруч з ринком «Столичний» в Києві. І вчора спостерігав таку цікаву картину: багато виробників реалізовували свою продукцію (лохину) вроздріб за оптовими цінами. Це виглядало так: люди приїхали здалеку, втомилися, їм потрібно було швидше збути продукцію, тому вони встановили низькі ціни. Я вважаю, що це неправильне рішення. Досвідчені продавці в такий момент зупиняють торгівлю і ховають свою продукцію в холодильники. Але у багатьох з тих продавців на ринку холодильників просто немає», –  розповів Максим Савенко.

За словами власника ягідного господарства, для того щоб перестати панічно збувати сировину за низькою ціною, українські виробники повинні подбати про охолодження і правильне зберігання ягоди.

Читайте також: Виробники лохини найбільше акцентують на якості ягоди

Журнали