Овочі-Ягоди-Сад

Багатоярусне вирощування полуниці обіцяє економію ресурсів на будівництво та обігрів теплиці

Бельгійська компанія Proefcentrum Hoogstraten з власним науковим центром Хугстратен вирощує полуницю у багато ярусів у вертикальній теплиці. Це робиться для економії ресурсів на будівництво та обігрів теплиці.

Про це повідомляє HortiDaily.

В кінці січня посадили першу партію і, якщо все піде добре, восени почнеться посадка під зиму.

Роель Вандербругген, менеджер Proefcentrum, повідомив, що восени минулого року в теплиці встановили нові світлодіоди (Floralux, від Luminaid), тому тепер ємність освітлення становить 255 мкмоль/с/м². Верхні яруси полуниці отримують 90% денного світла, а чим нижчі яруси, тим вище інтенсивність штучного освітлення.

Багаторівневе вирощування – новий напрямок в тепличної індустрії, тому інформації мало.

«Ви повинні почати з базових знань та спробувати поліпшити їх методом проб і помилок, –  пояснює Роел. – Максимальне використання простору, безумовно, є першою метою технології, а другий – зниження споживання енергії на вирощувану ягоду. Створення більшого і цілорічного виробництва на одиницю поверхні означає отримання прибутку без необхідності будувати нову теплицю».

За словами дослідника, найбільша проблема – це клімат. Оскільки вони потроїли потужність виробництва, розширивши його вгору, в теплиці стало набагато більше вологи. І в похмурий день дуже складно позбутися надлишку вологи в теплиці. Як наслідок, необхідно витрачати більше енергії для осушення.

Наступна проблема –  нерівномірний вертикальний розподіл температури, який намагаються виправити за допомогою вертикальних вентиляторів, але їх недостатньо.

Але загалом у верикального вирощування полуниці є майбутнє. Багаторівневе виробництво також підходить і для вирощування зелені.

Читайте також:Виробники полуниці слідом за виробниками томатів встановлюють світлодіодне досвічування

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!