Овочі-Ягоди-Сад

Багато грецьких яблук може залишитися непроданими

Багато грецьких яблук може залишитися непроданими

Значна частина грецьких яблук досі не продана і попит нині низький. Міжнародній торгівлі російсько-українська війна, війна в Ізраїлі та погана економічна ситуація в Єгипті.

Про це повідомляє FreshPlaza. 

«За останні кілька місяців ситуація з грецьким яблучним сезоном не надто змінилася. Попит знижений, інтерес мінімальний, і в холодильних камерах лежить велика кількість яблук, які ми не можемо продати, і я б сказав, що з часом навколо нас кружляє невизначеність», – розповів Матула Кацика, менеджер з експорту та продажів грецького експортера фруктів AC Kissavos.

За словами Каціки, існує велика конкуренція, також і на внутрішньому ринку Греції. Cпоживачі, як правило, вибирають найдешевші варіанти. Росте конкуренція з фруктами з поза меж ЄС. Ціни на грецькі яблука не можуть подолати ціни конкурентів, оскільки грецький виробник і експортер мають набагато більші витрати на інтегроване управління захистом рослин.

«Безумовно, є ще близько 30% урожаю наших яблук, які не будуть продані. І не забуваймо, що минулорічний урожай у Греції вже дуже скоротився. Цей глобальний спад яблук відбувається через війну в Україні, Економічна ситуація в Єгипті, яка є країною, яка поглинала великі обсяги, близько 60%, наших яблук протягом багатьох років, і прискорення рецесії, яке сталося з війною в Ізраїлі, змусило транспортні маршрути змінити і затримати у доставці контейнерів», – пояснив представник експортера.

Читайте також: Україна встановила рекорд з експорту яблук