Овочі-Ягоди-Сад

«Автоагроном» зволожує землю 6-8 разів на день

Система підземного крапельного зрошення з набором тензіометрів та повністю автоматизованим управлінням, так званий «Автоагроном», дозволяє підтримувати постійну вологість ґрунту.

Про це пише журнал «Плантатор».

«Така система можлива лише на багаторічній крапельній трубці зі спеціальними крапельницями, які дають змогу миттєво відключати зрошення. Тим самим ґрунт не втрачає повітря, має постійну оптимальну вологість на всій площі поля», — розповів директор діагностичного центру захисту рослин «Агроаналіз» у Каховці на Херсонщині Вадим Дудка.

Подібну систему імпульсного зрошення вже використовують в Ізраїлі, де вона обслуговує 30% садів та 20% полів.

Уже зараз великі українські господарства закладають у себе 400–500-гектарні ділянки підземного зрошення на системі «Автоагроном». Вона дозволяє зволожувати землю невеликими дозами 6–8 разів на день. 

Єдиний недолік автоматичної крапельної системи — це високі стартові вкладення, на рівні 2,8–3,5 тис. доларів на гектар. Її термін експлуатації — 20 років, річна амортизація — 150–170 доларів на гектар. Але ця система сама зрошує й підживлює за графіком. Тільки добрива треба підвозити вчасно.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!