Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Агроном назвав основні фактори закладання плодових бруньок

Щоб дерева закладали багато плодових бруньок, їм потрібно багато світла, достатньо живлення та води, розповів  Юрій Овчар, агроном садівничого господарства «Аграна Фрут Лука» з Вінничини.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  
«Основною умовою для закладання плодової бруньки є світло, – зауважив Юрій Овчар. – Отже, перше завдання: незалежно від сорту — світлом потрібно забезпечити все дерево, від верху до низу. Друге завдання: коли ми хочемо великого урожаю, не треба забувати про достатнє зрошення. Кожного року протягом вегетації маємо проблему у вигляді недостатнього забезпечення водою. Відповідно, дерево «думає» не про те, як закласти плодову бруньку, а про те, як зберегти цей врожай — бо то його діти».
Агроном додав, що садівники часто скаржаться на погану зиму, через яку не пройшла диференціація бруньки. Хоча насправді плодової бруньки ще з осені не було. 

«Так, хтось недопідживив, хтось не прорідив, хтось води не дав, – пояснив Юрій Овчар. – У результаті немає плодової бруньки на весну. Тому всі процеси слід виконувати відповідально».

За словами спеціаліста найскладніше пояснити людям, що кожне дерево — це окремий організм, якому потрібні індивідуальні умови. 

«Одне потребує більше води, іншому перепало на грам більше добрива, ще одне менше порізали, і йому було легше перенести рік через порівняно незначне навантаження, – наголосив агроном. – Часто в людей немає бажання звертати увагу на те, яку кількість плодових бруньок вони залишають. Важко змінити шаблони, яких вони намагаються дотримуватися».

Читайте також: Під час обрізування абрикоси видаляють суттєву частку деревини