Овочі-Ягоди-Сад

Персики з веретена переформували у напівчашу

У підприємстві «Колос», що на Одещині, на персику Полум’яний підкоригували обрізування — з веретена почали формувати напівчашу, бо побачили, що цей сорт виносить урожай на кінці гілки, тобто він почав йти вгору.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Петро Гусєв, головний агроном господарства.

«На персику є два типи формування: сорт Полум’яний (40% насаджень персика) закладали у проєкті як веретено, що вільно росте, а сорт Ред Хевен (60% насаджень) сформований як чаша. І в нього закладення неймовірне, а на Полум’яному підкоригували обрізування — з веретена почали формувати напівчашу, бо побачили, що цей сорт виносить урожай на кінці гілки, тобто він почав йти вгору. Щоб присадити дерево та змусити нижню та середню частину родити, довелося вживати радикальних заходів. Десь був повністю вилучений центральний провідник, десь наполовину. У результаті вийшло хороше закладення»,  – сказав спеціаліст 

Довідка: ТОВ «Колос» обробляє 5,5 тис. га, з них лише 61 га — сади. Зараз вступають у повноцінне плодоношення 20 га яблуні, по 7 га персика, черешні, вишні та сливи, а також 2 га абрикоси.

Читайте також: Для вирощування персика необхідний холодильник, – фермер