Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

40% виробників фруктів і ягід в Україні планують розширення площ

40% виробників фруктів і ягід в Україні планують розширення площ

Принаймні 40% виробників фруктів і ягід найближчим часом планують розширення площ під тими культурами, що вже вирощують. 

Такі дані дослідження «Вплив COVID-19 на ринок фруктів та ягід у сезоні-2020/21», яке було проведене протягом вересня 2020 року Асоціацією «Ягідництво України» у рамках ініціативи «VTrade Фрукти і Ягоди», що є частиною Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». 

При цьому варто зазначити, що певні економічні втрати цього року все ж таки далися взнаки, і 55% респондентів сподіваються компенсувати частину інвестицій за рахунок держпідтримки галузі садівництва. Здебільшого такі плани стосуються садивного матеріалу.

Незважаючи на пандемію та економічну кризу, викликану COVID-19, господарства готові й надалі інвестувати у виробництво та післязбиральну доробку продукції для отримання не тільки високих, а й якісних врожаїв.


Згідно з опитуванням, 38% респондентів планують підтверджувати або проходити сертифікацію за міжнародними стандартами (Global G.A.P, GRASP, HACCP, тощо). Це свідчить про те, що вагома частка українських підприємств має належну технічну та технологічну базу для виробництва продукції високої якості.

Крім того, виробники стали більш свідомо підходити до планування продажів не тільки в поточному році, а й починають укладати договори на поставки фруктів та ягід врожаю 2021 року.


Читайте також: 50% вітчизняних господарств вирощують лохину на площі до 10 га