Овочі - Ягоди - Сад

50% вітчизняних господарств вирощують лохину на площі до 10 га

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
50% вітчизняних господарств вирощують лохину на площі до 10 га

ТОВ «Фруктовий проект» презентував «Дослідження ринку лохини в Україні», яке є результатом співпраці експертів ягідного ринку: Олени Поперечної (ТОВ «Фруктовий проект»), Олега Босого (ТОВ «ФруТек»), Олександра Ярещенка, (Інститут Садівництва НААН).

За даними дослідження,  в Україні налічується понад 120 виробників лохини, а загальна площа насаджень становить понад 3 тис. га, з яких понад 40% –– це комерційні площі ягідних насаджень. Валовий збір оцінюється на рівні 4 тис. т,  при цьому до половини врожаю йде на експорт. 

Виробництво лохини в Україні зосереджене переважно в західних та північних областях: Житомирській (29%), Київській (24%), Волинській (17%), Закарпатській (9%). Протягом останніх 5 років розподіл площ насаджень лохини в регіональному розрізі істотно змінився.

Скоротилися частки Житомирської, Волинської та Вінницької областей, тоді як зросли частки Київської та Закарпатської.На підставі аналізу даних про площу насаджень лохини понад 100 підприємств укладачі дослідження констатують, що у 2019 році в Україні близько 50% господарств вирощували лохину на площі до 10 га, 40% мали площі насаджень в межах 10–40 га і 8% –– 40 і більше га під лохиною.

Компаніями-лідерами за площею лохини в Україні є ТОВ «Бетек», ПП «Флора», ТОВ «Блу Беррі», ТОВ «Фелімі Гарден», ТОВ «Волинська ягідка», ТОВ «Нікдарія», ТОВ «Артель №1», СВК «Ягідки», ФГ «Грасс Авеню», група компаній ФГ «Беррі Хілс», ФГ «Еко-Карпати», ФГ «Юлія» та ін. У цих підприємствах зосереджено понад 1300 га насаджень лохини (близько 45% від загальної площі).


Читайте також:Україна посіла друге місце за темпами зростання експорту лохини

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями