Про сучасні енергозберігаючі технології, період їх окупності й переваги експлуатації
Обладнання, що економить кошти
Про сучасні енергозберігаючі технології, період їх окупності й переваги експлуатації розповідає Дмитро Сахно, власник компанії «Павлоградтепло»
Інжинірингова компанія «Павлоградтепло» працює на ринку України з 2007 року. Починала свою роботу як представництво французького заводу SBM — відомого виробника систем газового інфрачервоного опалення. Спочатку компанія продавала інфрачервоні газові та електричні обігрівачі для систем інфрачервоного енергозберігаючого опалення, згодом асортимент продукції суттєво розширила.
Сьогодні компанія активно співпрацює з птахівничими та тваринницькими підприємствами, постачає для них широкий спектр обладнання: системи опалення, мікроклімату, освітлення, контролери тощо. Проєктує системи газового опалення, здійснює розрахунок спеціального LED-освітлення для птахівничих і тваринницьких приміщень. Пропонує продукцію провідних світових виробників обладнання з Ізраїлю, Франції, Італії, Китаю, Німеччини, Нідерландів.
З 2013 року окрім реалізації обладнання почала надавати послуги з проєктування птахівничих підприємств під ключ, проводити монтажні роботи, надавати своїм клієнтам сервісне обслуговування, інженерний супровід, шеф-монтаж обладнання. Окрім України компанія втілює свої проєкти в Грузії, Казахстані, Узбекистані, Литві. Планує найближчим часом вийти на ринок Білорусі, Словенії. Про особливості роботи компанії і її пропозиції для птахівничого ринку Дмитро Сахно розповів журналу «Наше птахівництво».
— Дмитро В’ячеславович, розкажіть про ваш досвід установлення систем опалення на птахівничих підприємствах.
— В 2010 році ми встановили систему інфрачервоного газового опалення у пташниках компанії «Агроукрптаха», де утримували промислове стадо бройлерів. Результати роботи обладнання були вражаючими — економія на опаленні в зимовий період у деякі дні сягала 60%. Середній економічний ефект був 40%. З цього часу ми регулярно встановлюємо аналогічне обладнання на птахівничих підприємствах різного напряму виробництва: вирощування індиків, перепелів, качок, гусей. Це господарства, що утримують як товарні, так і батьківські стада птиці.
— У чому особливість обладнання, яке реалізує ваша компанія, і чи здійснюєте ви також за потреби повну комплектацію господарства під ключ?
— Особливість нашої компанії у тому, що ми не просто реалізуємо обладнання і поставляємо його замовнику, а й здійснюємо усі необхідні розрахунки (системи мікроклімату, освітлення тощо) згідно з вимогами замовника. Далі робимо проєкт і проводимо монтажні роботи, після чого забезпечуємо нашим клієнтам гарантійний і післягарантійний сервіс.
Ми пропонуємо нашим клієнтам якісне енергозберігаюче обладнання, яке допоможе скоротити витрати на вирощування птиці за рахунок покращення її здоров’я, конверсії корму тощо. Під ключ можемо повністю укомплектувати пташник вентиляційною системою, системами годівлі, напування. Тобто постачаємо все потрібне обладнання для забезпечення життєдіяльності тварин на підприємствах будь-якого масштабу. Встановлюємо також обладнання для зважування кормів, розподілення та їх дозування, лічильники яєць. Здійснюємо за потреби повне проєктування птахофабрик з урахуванням усіх санітарних норм, з усіма логістичними, пожежними розрахунками тощо.
— Що з перерахованого є вашим основним напрямом роботи?
— Можна сказати, що основним напрямом є встановлення на підприємствах різноманітних систем газового опалення та освітлення. У цій сфері ми маємо величезний досвід і гарантуємо покращення ефективності виробництва для підприємств. Сьогодні енергоефективність є дуже актуальною темою, оскільки ціна на газ та електроенергію продовжує зростати, а ми допомагаємо підприємствам суттєво економити ці енергоресурси.
— Який в середньому період окупності інфрачервоного опалювального обладнання для птахопідприємств і чи є якісь додаткові переваги від його використання?
— Системи інфрачервоного опалення окуповуються в середньому за 1–2 роки. У розрахунку окупності — газ, електроенергія, економія корму (внаслідок зниження його витрат), зниження падежу птиці тощо. Оптимальний мікроклімат у пташнику покращує показники вирощування птиці, сприяє тому, що підстилка залишається тривалий час сухою, що зменшує частоту виникнення різних хвороб птиці, насамперед пододерматитів.
За використання стандартних, застарілих систем опалення вивільняється дуже багато продуктів згоряння. У тих пташниках, де встановлено сучасну систему опалення, дихати набагато легше, там нижчий рівень загазованості й кращі показники здоров’я стада.
— Сьогодні на ринку представлено велику кількість різного опалювального обладнання для птахогосподарств. У чому саме полягає ваша конкурентна перевага?
— Як я вже казав, однією з основних переваг нашого обладнання є те, що воно енергозберігаюче та якісне. Усі системи, що ми пропонуємо, є сучасними й відповідають новітнім вимогам птахівничих і тваринницьких господарств.
Наприклад, наші брудери мають ряд конкурентних переваг. Вони ідеально підходять для будь-яких приміщень. Компанія, що їх виробляє (SBM), є першим розробником і виробником такого типу брудерів. Сьогодні це компанія №1 у світі за кількістю виробленого інфрачервоного обладнання. Ми, як представники виробника в Україні, пропонуємо найкращі умови для співпраці.
Ці брудери мають у своїй основі керамічну плитку з технологією Turbojet, що забезпечує повне згоряння газу з мінімальним виділенням продуктів згорання. І хоч нині на ринку представлено величезну кількість брудерів китайських, польських, голландських тощо, але у переважній більшості конструкцій використано металеву сітку. Ця сітка має гіршу тепловіддачу, ніж керамічна плитка, в середньому на 30%. З цим типом обігріву виділяється більше продуктів згорання у приміщення. До того ж метал швидко прогорає через високу температуру, тому таке обладнання має менший строк служби.
Також перевагою наших брудерів перед аналогічним обладнанням є фільтри, які не треба так часто чистити. До того ж наше обладнання можна мити як завгодно, електроніки на ньому немає, що теж дуже важливо.
Всі обігрівачі, які ми пропонуємо для птахівничих підприємств, зроблені з неіржавної сталі, зокрема й фільтр. Строк їх служби становить не менше 10 років. Це не мало, бо брудери інших виробників здатні прослужити не більше 5–7 років.
Теплове обладнання, що ми пропонуємо, працює в автоматичному режимі й може управлятися будь-яким типом контролерів. Інфрачервоні обігрівачі можуть працювати у плавному режимі тепловіддачі. Це досягається тим, що на газопровід ми встановлюємо два регулятори тиску газу і два електромагнітних клапани. Контролер управляє цими електромагнітними клапанами, і через кожний клапан йде різний тиск газу. За допомогою тиску газу ми міняємо теплотворну здатність віддачі брудера. Це все налаштовує технолог. Налаштування дуже гнучке: є 100%-а робота брудера і його теплова потужність, яку можна знизити до 30% за допомогою тиску газу. Яке саме налаштування обрати, технолог визначає під час контролю стану птиці.
— Що ви можете сказати про специфіку брудерного обладнання?
— Брудерне обладнання потребує більше догляду. Теплогенератори, приміром, не мають ніяких фільтрів, монтуються біля стін, що не заважає під час вибирання птиці. Наші брудери мають фільтри. Недоліком є те, що вони можуть забиватися кормовим пилом і потребують чищення кожні сім днів. Для невеликих підприємств це не проблема, а у великих компаній все максимально автоматизовано, і кількість обслуговуючого персоналу не дає змогу приділяти належну увагу своєчасному чищенню фільтрів. Однак ми знайшли рішення і для великих компаній. Так, з 2015 року наш асортимент розширився, і сьогодні ми також встановлюємо брудери, які мають можливість подання повітря з вулиці. Тобто проблему чищення фільтрів ми максимально розв’язали. Вартість обладнання при цьому залишилася така сама. Збільшиться тільки ціна на будівельно-монтажні роботи, бо матеріалів треба більше і доведеться встановлювати додатковий рукав, щоб повітря попадало в брудер із вулиці. Тож нині ми можемо запропонувати нашим клієнтам брудер із фільтром, який періодично треба чистити, і брудер, який не треба чистити, з поданням повітря з вулиці.
— Як ви здійснюєте монтаж обігрівачів?
Керамічні інфрачервоні обігрівачі можна монтувати на лебідках, як і системи напування і годівлі. Це дає змогу підіймати їх під час вибирання птиці й дезінфекції пташника. Застосування лебідки забезпечує ідеальне регулювання обладнання за висотою. За потреби воно легко може підійматись. Такий варіант робить обладнання зручним у використанні для великих холдингів, коли вони під час вирощування роблять періодично вибирання птиці.
— На чому категорично не можна економити під час комплектації обладнання у пташнику?
— Не треба економити на енергозберігаючому обладнанні та контролерах управління мікрокліматом. До енергозберігаючого обладнання слід віднести: інфрачервоні обігрівачі, спеціалізоване LED-освітлення, обігрівачі з функцією рекуперації тепла. Підбирати слід комплекти з максимальним технічним описом.
Також варто встановлювати на пташник максимальну кількість засобів обліку газу, електроенергії, кормів тощо. Це дасть змогу аналізувати і приймати зважені рішення для оптимізації певних процесів під час вирощування птиці.
— Які ще є напрями вашої роботи?
— Найцікавішими для нас напрямами є опалення, освітлення, мікроклімат приміщень, управління, контроль. Для кожного пташника ми розробляємо індивідуальний проєкт, згідно з технічним завданням. Співпрацюємо з німецькою компанією ONCE, що виробляє освітлювальні прилади, професійне світлодіодне освітлення, спеціально розроблене для пташників, свинарників й інших тваринницьких ферм. Ми маємо певний запас гарантійної продукції і запчастин в Україні.
Додатковим напрямом роботи є співпраця з нідерландською компанією, яка виробляє вентиляційне обладнання для птахофабрик. У них багато корисних ноу-хау для ринку вентиляційного обладнання. У цього обладнання краща продуктивність, багато нюансів і особливостей, що робить його унікальним.
У нас є досвід співпраці з китайськими виробниками вентиляційного обладнання, систем годівлі та напування птиці. Я відвідав ряд китайських виробництв та серед великої кількості виробників обрав тих, хто виробляє продукцію високої якості за конкурентною ціною. У кожному з напрямів роботи ми знайшли кращих виробників різного обладнання. Пропонуємо своїм клієнтам різноманітні варіанти співпраці.
Дмитро Сахно
журнал «Наше Птахівництво», березень 2021 року
Усі авторські права на інформацію, розміщену у журналі “Наше Птахівництво” та інтернет-сторінці журналу за адресою https://agrotimes.ua/ належать виключно видавничому дому «АГП Медіа» та авторам публікацій згідно із Законом України «Про авторське право та суміжні права».
Використання інформації дозволяється тільки після отримання письмової згоди від видавничого дому «АГП Медіа».