Як суттєво скоротити енерговитрати при сушінні кукурудзи з високою вологістю
Інноваційна технологія гібридного зерносушіння з теплообмінником від TORNUM дозволяє максимально ефективно працювати з різними джерелами енергії й суттєво зменшити собівартість сушіння за рахунок підвищення енергоефективності.
Про це йдеться у журналі The Ukrainian Farmer.
Швидкість сушіння й енерговитрати у будь-яких сушарках, де зерно сушать тепловим повітрям, залежать від того, як і куди будуть спрямовані повітряні потоки відповідної температури.
Для прикладу: зерносушарки TORNUM REX6-28-4 мають продуктивність по зерну кукурудзи за зняття вологості з 24 до 14% 40 т/ год, відповідно енергоспоживання — 5,2 МВт, або 402 кг LPG/год. За комбінації із застосуванням теплообмінника з тепловою потужністю 2,8 МВт, що становить 54% «альтернативної незалежності», яка буде забезпечуватись спалюванням твердого палива, витрати пропан-бутану скоротяться до 186 кг LPG/год, що приводить до значної економії.
Ці 54% енергії подадуть водяні помпи в теплообмінник, який забезпечить чисте й нагріте повітря для сушіння кукурудзи.
За сушіння соняшника з 12 до 8%, продуктивність 25 т/год, відповідно, енергоспоживання — 2,0 МВт. Це вказує на те, що 100% енергетичної потреби для нагрівання агента сушіння до +65 °С забезпечує система з теплообмінником — газовий пальник не бере участь у сушінні
«Для користувача-аграрія це означає, що він отримує комбіновану енергоефективну сушарку, яка забезпечує заявлену продуктивність сушіння, має низьке енергоспоживання, вона безпечна і зручна в експлуатації», – зазначається у статті.
Нагадаємо, розроблення зернових сушарок потребує урахування великої кількості чинників. Також ми писали, що TORNUM розробив унікальну модель зерносушарки комбінованого типу.