Елеватор

Від сьогодні перевізники мають дотримуватися оновлених правил «транспортного безвізу»

Від сьогодні перевізники мають дотримуватися оновлених правил «транспортного безвізу»

Від сьогодні всі вантажівки, які виконують перевезення у рамках «транспортного безвізу», повинні обов’язково дотримуватись оновлених правил. Йдеться як про українських, так і іноземних перевізників.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Під час виконання перевезення необхідно:

1. Мати на борту ліцензію на перевезення у паперовому вигляді.

Українському перевізнику необхідно мати на борту вантажівки витяг про отримання ліцензії на міжнародні перевезення вантажів англійською мовою з QR-кодом. Отримати його можна в особистому кабінеті перевізника.

2. Мати документи на вантаж для порожнього транспорту.

Якщо вантажівка виїжджає з України порожньою, то на борту повинні бути документи, що підтверджують повернення з вантажем на зворотному шляху. Це може бути договір або підписана перевізником заявка. Ці документи повинні містити, зокрема, ім’я, контактні дані та адресу відправника. Також в них має бути вказано місце завантаження.

3. Мати на борту документи для підтвердження типу перевезення.

Під час рейсу у водія повинні бути документи у паперовому або електронному вигляді, які підтверджують тип перевезення. Йдеться про коносаменти, товаротранспортні накладні, вантажні митні декларації тощо.

4. Мати документи для повернення порожньої вантажівки.

При поверненні до України порожнім, необхідно мати документи, що підтверджують перевезення вантажу у прямому сполученні.

5. Мати наліпку на лобовому склі вантажівки.

На лобовому склі транспортного засобу повинна бути наліпка синього кольору розміром 5 см. Її вигляд затверджений в Угоді.

Нагадаємо, Україна та Єврокомісія на рік продовжили дію «транспортного безвізу».