Елеватор

Як вибір енергоносія відображається на економіці підприємства

Сушіння на скрапленому вуглеводневому газі має чимало переваг порівняно з використанням природного газу. Це помітно відображається на економіці підприємства.

Про це під час Всеукраїнського практичного форуму «Власний елеватор» розповів директор Вендичанського елеватора, що входить до складу «ЕПІЦЕНТР АГРО» Роман Хмарук.

Природний газ видобувають з надер землі і його основним компонентом є метан. А вуглеводневий газ є продуктом переробки нафти й складається із суміші пропану та бутану. І саме вуглеводневий газ забезпечує більшу теплоту згоряння.

Розрахунок різниці між природним та скрапленим вуглеводневим газом під час згоряння в «ЕПІЦЕНТР АГРО»

«Ми на один тоно-відсоток витрачаємо приблизно 0,96-1 кг газу. Таким чином сушіння на вуглеводневому газі є вдвічі дешевшим, ніж на природному. Перевагою також є відсутність у необхідності подачі лімітів поставки газу (добових, тижневих, місячних). Не потрібно взаємодіяти з різними газовими службами. Якщо виникла необхідність щось терміново досушити, можна знову запустити сушарку. Крім того, за гарної ціни цим газом можна запастися наперед», – зазначає Роман Хмарук.

У теплу пору року можна використовувати автомобільний газ зі співвідношенням пропану до бутану 60:40. Взимку ж директор елеватора радить використовувати суміш з пропорцією 70:30, через те що в холодну пору року бутан є важчим, що може спричиняти утворення нагару на пальниках і конденсату. Разом з тим він зауважує, що зміна пропорції зазвичай не впливає на ціну газу.  

Раніше ми повідомляли, скільки коштує сушіння зерна на альтернативних джерелах енергії.

Більше інформації про Всеукраїнський практичний форум «Власний елеватор» читайте тут.