Елеватор

«Сухий» порт на Рівненщині оброблятиме агровантажі

Пункт залізничних перевезень, які будуть прямувати Україною та усією Європою відкрили на Рівненщині. Такий вантажний хаб площею 10 га, відтепер працює в Клевані.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

Новий мультимодальний термінал є другим в Україні. Тут будуть розвантажувати, перевантажувати та зберігати різні товари, які в подальшому відправлятимуть залізницею.

«Це новий стрибок бізнесу в Рівненській області. Адже такий термінал дозволить підприємцям відправляти свою продукцію на експорт в будь-яку точку світу. Важливо зазначити, що це підприємство офіційно зареєстроване, тому усі сплачені податки йтимуть в бюджет громади», – зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

За його словами, термінал покращить логістику та знизить ціни на вантажні перевезення. Окрім того, оскільки «сухий порт» буде орієнтуватись на залізничні перевезення, це допоможе зменшити навантаження на дороги.

Так, вантажний хаб має власні під’їзні колії, сучасне обладнання, огороджений та забезпечений відеоспостереженням. Тут є вантажні машини, механізми, крани та навантажувачі. 

Як розповідає заступник директора ТОВ «Імтрекс» Андрій Левченко, загалом у «порту» можуть одночасно завантажуватися 50 вагонів.

«Перед запуском нашого терміналу ми відновили колійне господарство, придбали тепловози, поставили крани. Сьогодні роботи ще активно продовжуються. Вже запущені перші потяги, які прямують як на Європу, так і на великі порти Одещини. Зовсім недавно прибув перший контейнер з Америки, транзитний час якого становив 30 діб. Це хороший результат. Для прикладу, на порти Чорного моря контейнер йде 2 місяці», – розповідає Андрій Левченко.

За його словами, тут вже є перший 50-ти тонний кран та інша навантажувальна техніка. Потужності «порту» планують збільшити до навантажування 2-х тисяч контейнерів у місяць. 

Саме з цього терміналу будуть відвантажуватися зернові культури, пиломатеріали, добрива та інші важливі сировини.

Нагадаємо, «Євротермінал» планує будівництво комплексу з доробки зернових культур.