Елеватор

Швидкість завантаження зерна до контейнера буде збільшуватись – думка

Бічне завантаження зерна в контейнер на Білозаводському елеваторі

Один із важливих факторів для відправника, який хоче завантажити зернові у контейнер саме на елеваторі, це швидкість завантаження.

Про це пише директор Білозаводського елеватора, що в Харківській області, Сергій Щербань у статті для Аgrologistyka.in.ua.

«Ми прискорили обробку кожного контейнеру, завантажуючи його вже за 25 хвилин. Так, на те, аби завантажити 64 контейнери на 32 платформах, нам знадобилося 50 годин», – ділиться експерт досвідом свого підприємства.

Він зазначає, що  не кожний елеватор має змогу здійснювати торцеве завантаження контейнерів. Частина може завантажувати тільки залізничні платформи довжиною 12 метрів на один контейнер, а 18-метрові – вже ні, через те, що точка «заточена» під розміри вагонів-зерновозів. Більше можливостей було б у разі завантаження контейнеру через верхній люк, але такі спеціалізовані контейнери в Україні поки не розповсюджені.

Тим не менш, наразі перевезення зерна саме у контейнерах користуються все більшим попитом. Минулого року «Укрзалізниця» запустила три нових контейнерних поїзди для перевезення за графіком зернових вантажів до порту Чорноморськ.  За рік УЗ збільшила транспортування зернових і продуктів перемолу в контейнерах майже вдвічі. Якщо в 2018 р залізницею перевезено 687 тис. тонн, то минулого року – вже понад 1,19 млн тонн.

Читайте також: Білозаводський елеватор завантажив соняшником залізничний маршрут за 20 годин