Елеватор

Найбільша в Україні зернова баржа доставить свій перший вантаж – 6 тис. тонн кукурудзи

Найбільша в Україні зернова баржа, побудована в Ізмаїлі для агрохолдингу «АграВіста» і спущена  на воду наприкінці вересня, прибула до місця своєї прописки в Світловодськ, де знаходиться річковий термінал компанії.

Як повідомляє CBNews, шлях з Ізмаїлу до Світловодська зайняв майже п’ять днів.

«Через море десь 16-17 годин. П’ять годин по Дунаю з Ізмаїлу до виходу в море. Весь інший час — це по річці Дніпро, від устя і до Світловодська», — розповів капітан буксиру «Гермес» Юрій Широченко.

Вже цього тижня баржа доставить в Миколаївську область свій перший вантаж – 6 тис. тонн кукурудзи. Для переміщення такого обсягу зерна довелося б наймати близько трьох сотень фур або вантажити майже два залізничні маршрути, тобто близько 100 вагонів.

«Власний флот — це продовження річкової інфраструктури. Тому можна сказати, що в 2012 році, коли ми практично закінчили будівництво цього терміналу, ми вже знали про те, що нам треба будувати свій власний флот. Баржа може перевозити 6 тисяч тонн зернових на глибині 3,8 метра, тобто це ті глибини, які є на Дніпрі. Тут у Світловодську вона буде забирати 4 тисячі тонн і далі дозавантажуватись у Дніпрі», — розповів директор ТОВ «Світловодський річковий термінал» Юрій Скічко.

Здебільшого баржа, яка має клас «річка-море», доставлятиме зернові вантажі до портів Миколаєва та Одеси. «Агровіста» перевозитиме нею кукурудзу, пшеницю, ячмінь – все те, що вирощують аграрії Кіровоградщини.  

Читайте також: На воду спустили найбільшу баржу України