Елеватор

Річковий транспорт є найменш популярним серед бізнесу, - ЄБА

Найменш популярним видом транспорту серед членських компаній Європейскої Бізнес Асоціації на сьогодні залишається річковий.

Про це повідомляє пресслужба Асоціації, посилаючись на результати опитування серед членів ЄБА.

Оцінка цього блоку дещо зросла, порівняно з минулим роком – з 2,67 до 2,75 за 5-тибальною шкалою.

Вищі оцінки серед критеріїв розвитку галузі отримали законодавство та державна політика і транспортна інфраструктура – по 2,82 бали з 5-ти можливих, діяльність ДП «Укрводшлях» була оцінена на 2,73 бали, а найнижчу оцінку отримала інвестиційна активність – 2,64 бали.

Аби прискорити розвиток галузі, на яку традиційно покладають великі надії як на альтернативу залізничному транспорту, бізнес пропонує створити Державний фонд внутрішніх водних шляхів, провести модернізацію та підвищення пропускної здатності судноплавних шлюзів, а також забезпечити належне правове регулювання діяльності ВВТ. У цьому контексті найбільш очікуваними нормативним актами є законопроєкт про створення вищезгаданого Держфонду (так вважають 82% опитаних) та правила перевезень вантажів, пасажирів і багажу ВВТ (55%).

Нагадаємо, щоденно у міжнавігаційний період річки здатні перевозити до 11 тис. тонн зерна. Також річкові перевезення зменшують рівень вуглецевого сліду.