Елеватор

Порт «Ніка-Тера» розпочав прийом шрота

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Порт «Ніка-Тера» розпочав прийом шрота

«Морський спеціалізований порт «Ніка-Тера», що входить в Group DF, почав прийом шроту соняшнику нового врожаю.

Про це повідомляє пресслужба компанії Group DF.

«Сьогодні порт «Ніка-Тера» прийняв перші автомобілі з шротом соняшника, виробленого українськими МЕЗ (маслоекстракційний завод). Перевалка вантажу буде здійснюватися на другому вантажному районі. Планується, що шрот буде доставлятися в порт, як залізничним, так і автомобільним транспортом», – йдеться у повідомленні.

Шроту зберігається на чотирьох складах загальною місткістю 90 тис. тонн, а відвантажуватимуть його на експорт з двох причалів порту за допомогою двох машін продуктивністю по 1500 тонн на годину кожна.

«Перші партії шроту, вироблені з соняшнику нового врожаю, стали початком нового 2020/2021 маркетингового року з перевалки продуктів переробки насіння соняшнику – соняшникової олії і шроту. Ми детально відпрацювали всі бізнес-процеси з перевалки цього виду вантажу, нам вдалося поліпшити якість і швидкість роботи. Цьому посприяв запуск в експлуатацію нового причального вагового комплексу в травні цього року. Виробникам соняшнику також надається можливість перевалювати не тільки шрот, але і соняшникову олію – основний продукт переробки. У нас є сучасні потужності для його зберігання і перевалки», – прокоментував Алім Агакішиєв, начальник «МСП  «Ніка-Тера».

Раніше порт реалізував інвестиційний проект по запуску другої черги маслоперевалочного комплексу потужністю 30 тис. тонн одноразового зберігання. Завдяки цьому потужність перевалки Вантажного району №4 досягла 900 тис. тонн в рік, а обсяг одноразового зберігання наливних вантажів досяг 63,4 тис. м3. Перевалка соняшникової олії може виконуватися одночасно на два танкери, розташованих на двох різних причалах.

У модернізацію і перепрофілювання Вантажного району №2 з перевалки мінеральних добрив під перевалку зернових культур і шроту акціонером порту було вкладено близько 40 млн гривень. З 2011 року Group DF інвестувала в розвиток «Ніка-Тера» 1,56 млрд грн.

У 2019/2020 маркетинговому році Україна експортувала понад 3,62 млн. тонн шроту соняшника. Основними імпортерами українського шроту були Китай, Індія, Білорусь, Туреччина та Марокко

Читайте також: Частка олійно-жирової продукції в українському експорті товарів агровиробництва становить понад 36%

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями