Агромаркет

Частка олійно-жирової продукції в українському експорті товарів агровиробництва становить понад 36%

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Експорт олійно-жирової продукції значно впливає на формування позитивного сальдо зовнішньої торгівлі продукцією агропромислового комплексу України (1-24 групи за кодами УКТ ЗЕД), яке за попередніми даними у січні – липні 2020 року перевищило $7,6 млрд.

Про це повідомили в асоціації «Укроліяпром».

За попередніми даними, у січні – липні 2020 року експортовано товарів на понад $26,6 млрд, в тому числі продукції АПК – на понад $11,7 млрд. Питома вага олійно-жирової продукції складає 36,5% в експорті продукції АПК.

Найбільшу питому вагу у структурі експорту олійно-жирової продукції займає олія соняшникова, якої за звітний період експортовано на $3,18 млрд – 74,5%) та соняшниковий шрот ($0,71 млрд, 16,6%).

«Це обумовлено максимальною переробкою насіння соняшнику на вітчизняних потужностях та високим попитом на українську соняшникову олію та шрот на світовому ринку», – йдеться в повідомленні.

У структурі експорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів питома вага експорту олії соняшникової – 27,2%, соняшникового шроту – 6,1%.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями