Елеватор
Головне:
Елеватор

«НІБУЛОН» спустив на воду ще один буксир-штовхач

На суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» в робочому режимі спустили на воду буксир проєкту 121М під назвою NIBULON-15.

Це вже четвертий буксир проєкту 121М, який збудували на заводі. Першими трьома вантажний флот «НІБУЛОН» поповнився ще у 2017 році, повідомила пресслужба компанії

«Буксири лінійки 121М (модернізовані) у зв’язці з двома несамохідними суднами проєкту NBL-91 наразі є найефективнішими баржо-буксирними караванами на р. Південний Буг, які можуть перевозити до 6 тис. тонн збіжжя кожного рейсу. А розбудова елеваторної інфраструктури компанією та збільшення кількості прийнятого збіжжя потребує додаткового флоту, тож було прийнято рішення щодо замовлення будівництва ще одного такого судна», — розповів заступник директора судноплавної компанії «НІБУЛОН» Олександр Тарановський.

Усі переваги буксира цього модернізованого проєкту полягають у його оптимізованих під умови експлуатації характеристиках. Розміри судна — 29,6х11 м, невелика осадка — 1,45 м. Також буксир має зменшену рухому навігаційну рубку, яка здатна підійматися/опускатися усього за 180 секунд і гарантує йому швидкий і безпечний прохід мостів без їх розведення. Судно призначене для змішаного (море-ріка) плавання і може працювати практично в будь-яких умовах, зокрема на мілководді, у період льодового стану, з різними караванами барж.

З уведенням в експлуатацію нового замовлення буксирний флот компанії налічуватиме 24 судна, а загальна чисельність флотилії зросте до 83 одиниць різного класу та призначення. За весь час діяльності судноплавної компанії українськими автошляхами не проїхало понад 850 тис. вантажівок, адже 20,4 млн тонн вантажів «НІБУЛОН» перевіз саме внутрішніми водними шляхами. 

Читайте також: «НІБУЛОН» збільшив потужності філіалу в Голій Пристані

Журнали